אודות הקרן

חיפוש באתר
לוח אירועים
פברואר 2017
אבגדהוש
« ינו   מרץ »
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     
לכל אירועי החודש »
הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר כדי לקבל חדשות ועדכונים על פעילות הקרן ומועדי הגשה

 

אודות הקרן

הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ע"ר היא עמותה, ארגון ללא מטרות רווח, שהוקמה בשנת 1993 במטרה לתמוך ביצירות קולנוע ישראלי ולקדם את הקולנוע הישראלי ואת יוצריו.

הקרן מקדמת קולנוע ישראלי וקולנוענים ישראליים, והקולנוע בתמיכתה משיג הישגים אמנותיים והכרה בינלאומית.

הקרן שואפת לייצר שינוי חברתי בכלים קולנועיים, ומאמינה בכוחו הרב של הקולנוע ככלי חינוכי – להפיץ ידע, לחזק את חופש הביטוי והיצירה, וליצור אמפתיה וסובלנות כלפי האחר בחברה הישראלית.

הקרן תמכה בהפקת מאות סרטים דוקומנטריים, עלילתיים וניסיוניים. רבים מביניהם זכו בפרסים והכרה בינלאומית רחבה, ומהווים את חוד החנית של אמנות הקולנוע הישראלי.

הסרטים והסדרות המשובחים בתמיכת הקרן, עוסקים במגוון רחב של נושאים בעלי חשיבות חברתית ותרבותית, ונוצרים בידי יוצרות ויוצרים ממגוון תרבויות וקהילות.

הסרטים והסדרות מוקרנים במגוון פלטפורמות בישראל ובעולם: בבתי קולנוע, בפסטיבלים, בסינמטקים, בטלוויזיה, ברשת האינטרנט, בבתי ספר, בקהילות יהודיות בעולם, בפריפריה הישראלית, ועוד.

הקרן יוזמת ומקיימת תכניות קולנועיות חברתיות מגוונות ומעמיקות – לנשים, למיעוטים, לבעלי מוגבלויות, לעולים מתפוצות שונות, לחרדים, ועוד.

הקרן יוזמת ומקיימת תכניות בינלאומיות נחשבות, כגון פרויקט "גרינהאוס מזרח תיכון" הזוכה להכרה והערכה בעולם ומהווה חממה לעשרות סרטים בינלאומיים נחשבים.

פעילות הקרן ניצבת בצומת שבין תמיכה בעשייה קולנועית לבין הנעה לשינוי חברתי. פעילות הקרן וסרטי הקרן מסייעים לקדם ערכים של סובלנות וצדק חברתי ותורמים להעשרת המרקם התרבותי בישראל.

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר כדי לקבל חדשות ועדכונים על פעילות הקרן ומועדי הגשה

 

לאתר גרינהאוס
 • דוקאביב VOD - פלטפורמה חדשה המאפשרת גישה וצפייה חופשית בכל סרטי המקור הדוקומנטריים שהופקו ועודם מופקים. בואו לקבל מבט לעולמם של תלמידי פנימיות בדוקו יאנג ולצפות בסיפורים אנושיים מרתקים בפרויקט מראות של יוצרים מהנגב והסביבה.

  מתרגשים להציג את הפלטפורמה החדשה שלנו, שמאפשרת גישה וצפייה חופשית בכל סרטי המקור הדוקומנטריים שהופקו ועודם מופקים במסגרת פעילות העמותה. זהו תוצר של חמש שנות יצירה קולנועית מקורית שכוללת הצצה אל הפריפריה החברתית או הגאוגרפית בארץ. בואו לקבל מבט לעולמם של תלמידי פנימיות בדוקו יאנג ולצפות בסיפורים אנושיים מרתקים בפרויקט מראות של יוצרים מהנגב והסביבה. הפרויקטים בשיתוף הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. עשרות סרטי מקור של דוקאביב מחכים לכם ממש כאן: http://www.docaviv.co.il/vod/

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  February 23 at 02:10 pm

 • הערב (22.2) שידור בכורה לסרטה של מאיה זינשטיין 'טהורה לעד', שעה 21:00 בערוץ yes דוקו. סיפורה של אחת העונות הדרמטיות בהיסטוריה של מועדון הפאר הירושלמי , בית"ר ירושלים – הוא גם סיפור על פוליטיקה, כסף, וזהות. סיפורה של החברה הישראלית, ושל כוחה ההרסני של הגזענות. Forever Pure http://bit.ly/2kEoKkw

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  February 22 at 10:31 am

 • שידור 'עמק' / סופי ארטוס,בערוץ קולנוע ישראלי - yes היום (21.2) בשעה 23:25. סיפורם של ג'וש, לינוי ודוד, שלושה בני נוער רגישים ממגדל העמק שנאלצים להתמודד עם אלימות בבית ובבית הספר. זוכה פרס לסרט ביכורים עלילתי, פסטיבל הסרטים בחיפה. עמק - Valley http://bit.ly/2lqtTK6

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  February 21 at 01:07 pm

 • שידור 'טהורה לעד' סרטה של מאיה זינשטיין, בערוץ yes דוקו, יום רביעי (22.2) בשעה 21:00. "טהורה לעד", שחורג מגבולות המגרש – וכדאי לצפות בו גם אם אתם לא אוהדי כדורגל – מראה איך מאחורי אגדת הכדורגל אפשר לראות כיצד קבוצה או חברה מתפוררת בגלל גזענות. http://bit.ly/2kEoKkw Forever Pure ראיון עם במאית הסרט - לחצו על התמונה

  כשמאיה זינשטיין התחילה לתעד את בית"ר ירושלים בתקופה הדרמטית שבה הגיעו לקבוצה שני שחקנים צ'צ'נים, היא ציפתה להפי–אנד שבו הכדורגל מנצח את הכל. במקום זה יצא לה מסמך מצולם על חברה גזענית, וכבונוס ספגה איומים על חייה. "שוליים קיצוניים שמשתלטים על הרוב זה הסיפור של התקופה שלנו", אומרת הבמאית, "זה הסיפור ב...

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  February 20 at 03:24 pm

 • סטודנטים וסטודנטיות לקולנוע, אנחנו שמחים להודיע שהמועד הפתוח לשנת 2017 לסרטי גמר נפתח להגשה! ניתן להגיש פרויקטים לאורך כל השנה (עד לתאריך 1.11.2017) דרך הטופס המקוון באתר הקרן: http://bit.ly/NFCTstudents לשאלות ובירורים: info@nfct.org.il בהצלחה!

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  February 16 at 02:24 pm