חזון ומטרות

חיפוש באתר
לוח אירועים
פברואר 2017
אבגדהוש
« ינו   מרץ »
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     
לכל אירועי החודש »
הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר כדי לקבל חדשות ועדכונים על פעילות הקרן ומועדי הגשה

 

חזון ומטרות

 • הקרן תומכת בקולנוע הישראלי תוך הבטחת חופש היצירה והביטוי ומתן ביטוי למגוון התרבותי של החברה בישראל, להשקפות השונות הרווחות בה ולערכיה.
 • הקרן שואפת להניע שינוי חברתי בכלים קולנועיים, ומאמינה בכוחו של הקולנוע להפיץ ידע, להעצים יוצרים, לחזק את חופש הביטוי ובכך לחזק את הדמוקרטיה הישראלית, לחנך, ולייצר הבנה, סובלנות, מודעות ומעורבות חברתית.
 • הקרן מאתרת ומעודדת יוצרי קולנוע ישראלים, מנוסים ומתחילים, נשים וגברים, דתיים וחילונים, תושבי מרכז ופריפריה, ותיקים ועולים חדשים, בני כל הדתות, העדות והקבוצות בחברה הישראלית, על-פי אמות מידה ענייניות ושוויוניות.

עקרונות התנהלות הקרן:

 • קידום הסרט הישראלי ומימוש הפוטנציאל האמנותי, החברתי והעסקי שלו, מסייעת בגיוס משאבים ובשיתופי פעולה בינלאומיים לשם הפקה, הפצה ושיווק לקהלים מגוונים בישראל ובעולם.
 • מצוינות – הקרן שואפת למצוינות ביצירה הקולנועית שהיא שותפה לה, ומכוונת לאיתור היצירות בעלות מרב המשמעות והערך החברתיים, התרבותיים וההיסטוריים, יצירות בעלות איכות וחדשנות אמנותית, שפה קולנועית ייחודית ונקודת מבט מקורית, ואשר יוצריהן בעלי כשרון ומחויבות גם יחד.
 • הובלה  הקרן מהווה גורם מרכזי בפרויקטים להם היא שותפה, ראשונה לתמוך בסרטים, תוך נטילת סיכון ותוך אמירה אמנותית מקצועית, מנומקת ואמיצה.
 • יוזמה – הקרן יוזמת פרויקטים ומסלולים בנושאים ייחודיים, כולל סדרות נושאיות, שבהם קיימת חשיבות חברתית, תרבותית, היסטורית ולאומית, ובמטרה להעשיר ולאתגר את היצירה הקולנועית המקומית, ולהרחיב את גבולות וסגנונות היצירה.
 • פיתוח – הקרן שמה דגש רב על שלבי הפיתוח, באמונתה כי שלב זה הוא קריטי לאיכות כל יצירה. יוזמת מסלולים מיוחדים של פיתוח פרויקטים והכשרת והעשרת יוצרות ויוצרים, לרבות פרויקט "גרינהאוס", מסלולי "כרטיס ביקור" ועוד.
 • בינלאומיות  הקרן יוזמת ומנהלת פעילות קולנועית בינלאומית תוך שיתופי פעולה עם קרנות, ערוצי טלוויזיה ופסטיבלים ברחבי העולם, מסייעת לסרטים בתמיכתה בהפצה מסחרית ובהשתתפות בתחרויות ובפסטיבלים יוקרתיים.
 • שירות ליוצרים – הקרן משקיעה בפיתוח ובהרחבת השירות ליוצרים – מקנה שקיפות מלאה ומקצועיות מוחלטת בהליך בחירת הסרטים להשקעה, יוזמת ימי עיון וכנסים להרחבת הידע והניסיון המקצועי של יוצרי הקולנוע בישראל.
הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר כדי לקבל חדשות ועדכונים על פעילות הקרן ומועדי הגשה

 

לאתר גרינהאוס
 • דוקאביב VOD - פלטפורמה חדשה המאפשרת גישה וצפייה חופשית בכל סרטי המקור הדוקומנטריים שהופקו ועודם מופקים. בואו לקבל מבט לעולמם של תלמידי פנימיות בדוקו יאנג ולצפות בסיפורים אנושיים מרתקים בפרויקט מראות של יוצרים מהנגב והסביבה.

  מתרגשים להציג את הפלטפורמה החדשה שלנו, שמאפשרת גישה וצפייה חופשית בכל סרטי המקור הדוקומנטריים שהופקו ועודם מופקים במסגרת פעילות העמותה. זהו תוצר של חמש שנות יצירה קולנועית מקורית שכוללת הצצה אל הפריפריה החברתית או הגאוגרפית בארץ. בואו לקבל מבט לעולמם של תלמידי פנימיות בדוקו יאנג ולצפות בסיפורים אנושיים מרתקים בפרויקט מראות של יוצרים מהנגב והסביבה. הפרויקטים בשיתוף הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. עשרות סרטי מקור של דוקאביב מחכים לכם ממש כאן: http://www.docaviv.co.il/vod/

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  February 23 at 02:10 pm

 • הערב (22.2) שידור בכורה לסרטה של מאיה זינשטיין 'טהורה לעד', שעה 21:00 בערוץ yes דוקו. סיפורה של אחת העונות הדרמטיות בהיסטוריה של מועדון הפאר הירושלמי , בית"ר ירושלים – הוא גם סיפור על פוליטיקה, כסף, וזהות. סיפורה של החברה הישראלית, ושל כוחה ההרסני של הגזענות. Forever Pure http://bit.ly/2kEoKkw

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  February 22 at 10:31 am

 • שידור 'עמק' / סופי ארטוס,בערוץ קולנוע ישראלי - yes היום (21.2) בשעה 23:25. סיפורם של ג'וש, לינוי ודוד, שלושה בני נוער רגישים ממגדל העמק שנאלצים להתמודד עם אלימות בבית ובבית הספר. זוכה פרס לסרט ביכורים עלילתי, פסטיבל הסרטים בחיפה. עמק - Valley http://bit.ly/2lqtTK6

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  February 21 at 01:07 pm

 • שידור 'טהורה לעד' סרטה של מאיה זינשטיין, בערוץ yes דוקו, יום רביעי (22.2) בשעה 21:00. "טהורה לעד", שחורג מגבולות המגרש – וכדאי לצפות בו גם אם אתם לא אוהדי כדורגל – מראה איך מאחורי אגדת הכדורגל אפשר לראות כיצד קבוצה או חברה מתפוררת בגלל גזענות. http://bit.ly/2kEoKkw Forever Pure ראיון עם במאית הסרט - לחצו על התמונה

  כשמאיה זינשטיין התחילה לתעד את בית"ר ירושלים בתקופה הדרמטית שבה הגיעו לקבוצה שני שחקנים צ'צ'נים, היא ציפתה להפי–אנד שבו הכדורגל מנצח את הכל. במקום זה יצא לה מסמך מצולם על חברה גזענית, וכבונוס ספגה איומים על חייה. "שוליים קיצוניים שמשתלטים על הרוב זה הסיפור של התקופה שלנו", אומרת הבמאית, "זה הסיפור ב...

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  February 20 at 03:24 pm

 • סטודנטים וסטודנטיות לקולנוע, אנחנו שמחים להודיע שהמועד הפתוח לשנת 2017 לסרטי גמר נפתח להגשה! ניתן להגיש פרויקטים לאורך כל השנה (עד לתאריך 1.11.2017) דרך הטופס המקוון באתר הקרן: http://bit.ly/NFCTstudents לשאלות ובירורים: info@nfct.org.il בהצלחה!

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  February 16 at 02:24 pm