ברכות למשתתפי וזוכי פסטיבל דוקאביב 2016

חיפוש באתר
לוח אירועים
פברואר 2017
אבגדהוש
« ינו   מרץ »
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     
לכל אירועי החודש »
הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר כדי לקבל חדשות ועדכונים על פעילות הקרן ומועדי הגשה

 

ברכות למשתתפי וזוכי פסטיבל דוקאביב 2016

ברכות ליוצרי 14 סרטי הקרן שהשתתפו
בפסטיבל דוקאביב 2016

ברכות מיוחדות ליוצרי הסרטים הזוכים!

 

מוות בבאר שבע
במאים ומפיקים: טלי שמש, אסף סודרי

פרס הסרט הישראלי הטוב ביותר
פרס המוזיקה המקורית
פרס הבמאי מטעם פדאורה

 

מוות בבאר שבע דוקאביבנימוקי חבר השופטים

פרס הסרט הישראלי הטוב ביותר מוענק לטלי שמש ואסף סודרי על סרטם הווירטואוזי ושובר הלב. הפרס ניתן על הדרך הנשגבת בה הסרט משתמש בצילומי אבטחה אפאתיים כדי לייצר מראה קולנועית חדה של החברה הישראלית המוצפת במסרים של הסתה וגזענות בימים של פחד. אנו מקוות/ים שהסרט ישלח קריאת בכי מפכחת, אשר תעזור להנציח את הלינץ' של אבטום זרהום בזיכרון הקולקטיבי הישראלי.

השימוש יוצא הדופן שמפגין הסרט בכיסוי תקשורתי, מצלמות מעקב ותיעוד של עדי ראייה, מספק עדות לאירועים נוראים שמתרחשים בחברה בת זמננו, המתמודדת מול גילויים של אלימות גוברת וגזענות המופנים כלפי פליטים.

פרס המוזיקה המקורית מוענק לתומר יוסף ותום דרום "מוות בבאר שבע", עבור האופן שבו המוזיקה המעודנת שלהם מגבירה את התגובה הרגשית בצפייה בצילומי האבטחה ומעוררת אפקט מטריד ובלתי נשכח.

 

המתנחלים
במאי: שמעון דותן, מפיק: יונתן ארוך

ציון לשבח

 

המתנחליםנימוקי חבר השופטים

צוות השיפוט ביקש לציין לטובה את הסרט "המתנחלים" על התיאור המורכב והיסודי של מפעל ההתנחלויות. הסרט חושף ללא מורא את המתקפה של התנועה על הדמוקרטיה ואת התמיכה שהיא מקבלת ממדינת ישראל ומוסדותיה.

 

אמא ילדה
במאים ומפיקים: יעל קיפר, רונן זרצקי

 (תמיכה בפיתוח)

ציון לשבח
פרס הצילום

 

אמא ילדה דוקאביבנימוקי חבר השופטים – ציון לשבח

הסרט "אמא ילדה" חושף ברגישות ובעדינות אין קץ את סיפורן הקשה מנשוא של נשים אשר בהתאם למסורת נמסרו בילדותן ושועבדו לגברים מבוגרים מהן בשנים רבות. יעל קיפר ורונן זרצקי מצליחים לספר – דרך שכבות רבות של הסתרה, הכחשה ובושה – סיפור מורכב וחשוב ביותר, שמהדהד ומתקיים מאז ועד ימינו אנו.

פרס הצילום ניתן, בין היתר, על יכולת מופתית של שימוש באור יום רך וקיים לטובת הנכחה רבת עוצמה של הדמויות בסרט, באופן שתורם להתפתחות העלילה – הן רגשית והן סיפורית.

 

הפטריארך
במאית: דנאי אילון

פרס התחקיר
ציון לשבח מטעם פדאורה

 

הפטריארך דוקאביבנימוקי חבר השופטים

התחקיר בסרט "הפטריארך" פותח דלתות המובילות אל עולם לא-נודע של כוח דתי ואינטריגה פוליטית, תוך שהוא שופך אור על ההשפעות מרחיקות הלכת של הממשל הישראלי.

מותחן דוקומנטרי זה ראוי לשבח בזכות בדרך בה הבמאית, דנאי אילון, מפרקת גבולות מגדריים, פוליטיים ודתיים, על מנת לחשוף את האינטרסים הסמויים בפעילותה המסתורית של הפטריארכיה האורתודכסית-יוונית בירושלים.

 

עיר בעין הסערה
במאים ומפיקים: אורי רוזנווקס, אייל בלחסן

פרס העריכה

 

עיר בעין הסערה דוקאביבנימוקי חבר השופטים

עם חומרים שצולמו מעל ל-4 שנים, מביאה מלאכת העריכה בסרט סיפור משכנע ועשיר המונע על ידי דמויות, ומאפשרת מבט מרתק אל תוך המורכבויות של עיר מלאת קונפליקטים.

 

 

 

ברכות לסרטי הקרן שהשתתפו בפסטיבל!

שבוע 23 – במאי ומפיק: אוהד מילשטיין

הסודות של איידה – במאי ומפיק: אלון שורץ

עניינים שבלב – במאי: גד אייזן

חלום ירושלים – במאי: מני אליאס

מה רודף סמ"ר – במאי: חגי אדוריאן

אל תקרא לי חמוד – במאית: ג'ולי שלז

הממלכה המופלאה של פאפא אלייב – במאים: טל ברדה, נועם פנחס (תמיכה בפיתוח)

אמיצות – במאית: כרמית שלומי מפיק: איתי מאיר

מציאות פנטסטית – במאית: אביטל קורן-בנאקוט


תמונות דוקאביב 2016 -

ברכות לפסטיבל דוקאביב ולצוות הנפלא

ברשות המנכ"לית גליה בדור והמנהל האמנותי סיני אבט

DocAviv 2016

 

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר כדי לקבל חדשות ועדכונים על פעילות הקרן ומועדי הגשה

 

לאתר גרינהאוס
 • שידור 'מגידו' – פרק 1 / איציק לרנר, יום רביעי (22.3) בערוץ yes דוקו בשעה 21:00. מה קורה בכלא הכי נפיץ בישראל? במהלך פשיטה על תאי החמאס, נתפס איור של חייל חטוף. תגובת מפקד הכלא מביאה להתקוממות אסירים. מנהיג החמאס בכלא מנסה להרגיע את הרוחות הסוערות משני צידי המתרס. http://bit.ly/2nCFmdD

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  March 20 at 11:04 am

 • הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ו-Docaviv דוקאביב שמחים להשיק את DOC LAB TLV! מעבדה ייחודית המציעה ייעוץ מקצועי, חניכה והיכרות אישית עם מנטורים בכירים בינלאומיים מתחומי ההפקה, ההפצה ועולם הפסטיבלים, לפרויקטים דוקומנטריים שנמצאים בעריכה בשלב ראף-קאט. המעבדה תתקיים לאורך שלושה ימים רצופים באווירה הייחודית של פסטיבל דוקאביב. לטופס המקוון ולפרטים נוספים - http://bit.ly/2nd5Qll הרשמה עד יום ראשון 26.3.17 בשעה 12:00. לשאלות ובירורים: doclabtlv@docaviv.co.il

  עמותת דוקאביב והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה שמחות להזניק השנה לראשונה מעבדה ייחודית שתציע ייעוץ מקצועי, חניכה והיכרות אישית עם מנטורים בכירים בינלאומיים מתחומי ההפקה, ההפצה ועולם הפסטיבלים, לפרויקטים דוקומנטריים שנמצאים בעריכה בשלב ראף-קאט.

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  March 19 at 01:55 pm

 • היום (19.3) הקרנת 'שאריות' / ורד ירוחם ואורן רייך, בית גבריאל בשעה 20:30. מה קורה לספה הבלויה שהשלכנו לפינת הרחוב אחרי הביקור באיקאה? מה עולה בגורלם של כלי המטבח הישנים שהנחנו ליד הפח בניקיון פסח האחרון? "שאריות" משרטט את המסע שעושים החפצים המשומשים שאנחנו משליכים מדי יום לרחוב, מלב ליבה של ישראל הצרכנית ועד לשולי הפריפריה ושטחי הרשות הפלסטינית. שאריות - Cast Offs בית גבריאל

  שאריות משרטט את המסע שעושים החפצים המשומשים שאנחנו משליכים מדי יום לרחוב

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  March 19 at 09:09 am

 • מחר (17.3) הקרנת 'דימונה טוויסט' / מיכל אביעד, בשעה 10:00, בית היוצר נמל תל אביב - לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם במאית הסרט. Dimona Twist דימונה טוויסט http://bit.ly/2lD43WR

  דימונה טוויסט / מיכל אביעד זוכה פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע ירושלים. שבע נשים הגיעו מהאונייה בשנות החמישים והשישים היישר אל דימונה, עיירה שזה אך הוקמה. כעת הן פותחות לנו חלון נדיר לחיים שמעולם לא סופרו מנקודת מבטן. הקרנה מיוחדת ליום האישה הבינלאומי תתקיים ביום שישי 17.3 בשעה 10:00, בית היוצר נמל תל אביב - לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם במאית הסרט. Dimona Twist דימונה טוויסט http://bit.ly/2lD43WR

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  March 16 at 02:30 pm

 • ניוזלטר מרץ 2017 הרשמה לניוזלטר לקבלת חדשות ועדכונים על פעילות הקרן: http://bit.ly/1R0IFmM

  Posted By הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה

  March 16 at 07:24 am