לקטורים

חיפוש באתר
לוח אירועים
מאי 2024
אבגדהוש
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« אפר   יונ »
לכל אירועי החודש »
הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר כדי לקבל חדשות ועדכונים על פעילות הקרן ומועדי הגשה

 

לקטורים

לקטורים ומנהלים אמנותיים

הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ע"ר פועלת במערך תוכן רחב הכולל מנהל אמנותי ראשי, מנהלים אמנותיים של חממות ופרויקטים מיוחדים וצוותי לקטורים מתחלפים ונפרדים בכל תחומי התמיכה של הקרן.

הנשים והגברים המכהנים כלקטורים וכמנהלים אמנותיים, הם בעלי ניסיון אישי ומקצועי עשיר ומשמעותי בתחומי הקולנוע, התקשורת והתרבות בישראל, אנשים עצמאים ודעתניים המייצגים פנים מגוונות של החברה הישראלית. הקרן מייחסת לבחירתם חשיבות רבה ביישום תפיסתה האמנותית ובהשגת מטרותיה למצוינות ואיכות.

תהליכי המיון ובחירת הפרויקטים לתמיכה
כל ההגשות מתבצעות דרך אתר הקרן, על-פי תחומי התמיכה והמועדים הרלוונטיים, ונבדקות שהן עומדות בתנאי ההגשה על-ידי צוות הקרן.

כל לקטור מקבל קישור מאובטח לאתר בו מרוכזות ההצעות בצורה אנונימית, לשם קריאה, צפייה, הערכה וכתיבת חוות דעת מנומקת.

הלקטורים מעריכים, כל אחד בנפרד, את ההצעות שהוגשו ומעבירים לצוות הקרן את ההמלצות וחוות הדעת הכתובות. במידת הצורך, נפגש צוות הלקטורים לגיבוש ההמלצות הסופיות המועברות לוועדת התוכן של הקרן.

ועדת התוכן של הקרן מורכבת ממנכ"ל הקרן, המנהל האמנותי, מנהלת ההפקות וחברי צוות נוספים בהתאם לתחום והמסלול הנבחן. ועדת התוכן דנה בהצעות שהומלצו על-ידי צוות הלקטורים, ובוחנת אותן על-פי שיקולים תוכניים, אמנותיים והפקתיים. במידת הצורך נערכות פגישות הבהרה עם מגישי ההצעות. ועדת התוכן מעבירה את המלצותיה לאישור הוועד המנהל של הקרן.

כללי ניגוד עניינים

הקרן רואה בחומרה רבה כל ניסיון חיצוני להשפיע על החלטות צוותי הלקטורים. שמות הלקטורים אינם חסויים ומתפרסמים בתום כל מועד. הקרן דורשת מהמגישים, כמו גם מהלקטורים עצמם, לנהוג ביושרה ובענייניות בתהליך הבחירה המורכב.
לקטור או מנהל אמנותי יימנעו מלהשתתף בדיון ובהחלטה על הצעה במידה ויש להם קרבה משפחתית למגיש ההצעה או אם מתקיים באותה עת קשר עסקי ביניהם.

לקטור או מנהל אמנותי שהשתתפו בתהליך קבלת החלטה על תמיכת הקרן בפרויקט, או שליוו אמנותית פרויקט במסגרת הקרן, לא יוכלו להיות מועסקים באופן עצמאי בפרויקט, וזאת בשום שלב במהלך הפקת הפרויקט, השלמתו והפצתו.

צוותי הלקטורים פועלים בכפיפות למנהל האמנותי של כל תחום תמיכה. ועדות הלקטורה הבוחרות את הפרויקטים המומלצים לתמיכה, מורכבות מהמנהל האמנותי, הלקטורים ולפי העניין המנהלים האמנותיים המיוחדים ומנכ"ל הקרן. יודגש, כי המלצת ועדות הלקטורה מתקבלת ברוב דעות, כאשר לכל אחד מחברי הועדה קול שווה, והנהלת הקרן לא תתערב בהחלטה ולא תהפוך אותה, בין בוועדת ערעורים ובין בכל הליך אחר, אלא מסיבות יוצאות דופן כגון פגם טכני מהותי באופן קבלת ההחלטה, סיבות אשר ינומקו בכתב.


לקטורים ומנהלים אמנותיים 2023

לקטורים ומנהלים אמנותיים 2022

לקטורים ומנהלים אמנותיים 2021

לקטורים ומנהלים אמנותיים 2020

לקטורים ומנהלים אמנותיים 2019

טופס התחייבות למניעת ניגוד עניינים ללקטורים ומנהלים אמנותיים


* חלוקת הלקטורים במועדים השונים מפורסמת במהלך השנה כאשר מועד נסגר להגשה בעמוד פירוט מועדי ההגשות הכללי.